muzyka naiwna • 2020

Muzyka naiwna to dźwięczna podróż przez ponad 7 lat twórczych dróg i bezdroży, która wreszcie kończy się odkryciem boskiej cząstki. Nie dajcie się jednak zmylić – to śmiertelnie poważna zabawa, naiwny kancjonał skąpany w gęstym koanowym bluryzmie.

Materię albumu tworzy ambientowy fundament, okraszony nutami muzyki konkretnej i folkowego zaduchu. To pożeniony z Christiną Vantzou Biosphere, który najadł się Celera, naczytał nondualistycznych guru, a na koniec przypomniał wreszcie, że jest tym – Lugsharem.

Muzyka naiwna jest dla Lugshara tym, czym Selected Ambient Works było dla Aphex Twin. To dzieło kompletne – jest wybuchem materii, jej rozkwitem i unicestwieniem, domknięciem uroborosa, pełnym obrotem kołowrotu.

Słowo

Muzyka naiwna
Muzyka naiwna to dźwięczna podróż przez ponad 7 lat twórczych dróg i bezdroży, która wreszcie kończy się odkryciem boskiej cząstki. Nie dajcie się jednak zmylić – to śmiertelnie poważna zabawa, naiwny kancjonał skąpany w gęstym koanowym bluryzmie. Materię albumu tworzy ambientowy fundament, okraszony nutami muzyki konkretnej i folkowego zaduchu. To pożeniony

Recenzje

Rozmowy